KARİYER KOÇLUĞU

"Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım etmez."

MontaigneKariyer nedir?

Kariyer; hedeflerinizin, yapmak istediklerinizin toplamıdır. Kariyer planlaması, lise yıllarından itibaren kendine uygun meslek ve üniversiteyi seçip bu yıllarda yapılandırmaya başlanması gereken bir süreçtir. Planlama yapmak, sürecin ilk adımıdır. Mutlu bir iş yaşamı, iyi bir gelecek, oluşturacağınız bu planın detaylarında gizlidir. Bu plan dâhilinde kariyerinize HDE ile başlangıç yapabilirsiniz.

HDE nedir?
HDE (HUMAN DESİGN ENGİNNER) kişinin, kariyerini oluşturmaya başlamasının ilk adımıdır.
Bu süreç dört adımdan oluşur:

  1. KENDİNİ TANIMA
  2. Öğrenciye uygulanan bazı teknikler ve testlerle kişinin kendisini tanıması sonrasında ise kişiliğine uygun meslek gruplarının belirlenmesi sağlanır.

  3. MESLEKLERİ TANIMA
  4. Öğrenci,
    Uygulanan teknikler ve testler sonucunda ortaya çıkan meslekleri daha iyi tanıması için Kariyer Koçu öğrenciyi belirlenen mesleklerde uzman kişilerle buluşturur. Hazırladığı MESLEĞİ TANIMA FORMU doğrultusunda öğrenci bu mesleği niçin istediğini ya da niçin istemediğini bir rapor doğrultusunda Kariyer Koçuna sunar. Bu rapor öğrencinin kariyer dosyasında saklanır. Yapılan seanslarla öğrencinin yapmak istediği meslek ve gitmek istediği üniversite belirlenir.

  5. KENDİNİ GELİŞTİRME
  6. Kişinin, üniversite yılarında kendini akademik ve sosyal olarak geleceğe hazırlayacak etkinlikler belirlenip mesleği ile ilgili işlerde stajyer olarak çalışmalar yapması sağlanır.

  7. İŞE BAŞLAMA VE KARİYER GELİŞTİRME

Bu süreçte kişiye iş bulma konusunda yardımcı olunur. Ayrıca iş hayatı boyunca kişisel gelişimini tamamlama ve kariyerini geliştirme konularında danışmanlık yapılır.

Kimler Kariyer Koçuyla çalışmalı?

• 9.Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm öğrenciler.
• Üniversite öğrencileri
• Geleceğine şekil vermek isteyen bireylerKariyer Koçu ile çalışmak için formu doldurun!
İsim
Email*
Cep Tel*
Şehir