VİZYONUMUZ

Eğitim çok küçük yaşlarda başlayıp insanın ölümüne kadar devam eden bir süreçtir. Bu süreç her alanda gerçekleştiğinde öncelikle kişiyi, kişilerin oluşturduğu aileleri, sonrasında ise toplumları belli hedeflere ulaştırır.

Bu eğitim sürecinde gerek ailelerin gerekse eğitim gördükleri kurumlardan kaynaklanan bazı yanlışlıklar çocukların eğitiminde telafi edilemeyecek hasarlar bırakıyor. Bunun sonucunda istemeden de olsa ortaya başarısız öğrenciler çıkıyor.

Bizler her çocuğun potansiyeli olduğuna; önemli olanın da o potansiyeli dışarıya çıkarmak olduğuna inanıyoruz. ‘’Başarısız öğrenci yoktur; başarının tadını alamamış öğrenci vardır.’’ Prensibine inanıyoruz.

Bizler b-ilgi-nin ilgiyle verilebileceğine inanan bir ekibiz. Her çocuğun bir cevher olduğunun ve işlenmediği takdirde değer kazanamayacağının farkındayız. Sadece ülkemiz değil tüm insanlık için paha biçilmez bir değere sahip çocuklarımızın bu eğitim sürecinde karşılaşacakları sorunların çözümü için bir atölyeye ihtiyaçları vardı. Bu atölye Eğitim Kliniği ile kuruldu ve Klinikte, çocukların ihtiyaçlarına cevap verebilecek uzman bir kadro bir araya geldi.

Kimler yok ki bu klinikte…

Yaşam koçları…

Eğitim koçları…

Psikologlar…

Psikiyatristler

Aile terapistleri…

Özel eğitim uzmanları…

Eğitim koçluğu sertifikası almış öğretmenler…

MİSYONUMUZ

Eğitim kliniği olarak,

* Öğrenci,
Bu süreçte öncelikle başarısız gibi görünen çocuklarımızın başarısızlıklarının sebeplerini tespit edip çözümler bulup, ilköğretimden başlayarak iş hayatına atılana kadar başta eğitim olmak üzere tüm sorunlarını tespit edip, onlara farklı çözümler sunarak onların eğitim ve gelişimlerine katkı sağlamak…

* Bireysel,
Bireysel açıdan, mesleki olarak kendine katkı sağlamak isteyen ve işinde en iyisi olmayı hedefleyen kişilere, kurumumuz aracılığı ile sahip olacağı uluslararası sertifikalar sayesinde gelişimlerine katkıda bulunmak…

* Aile,
Ailelerin çocuklarını daha iyi yetiştirmeleri için onlarda farkındalık yaratıp onların bilgilerine bilgi katmak…

* Toplum,
Gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleriyle toplumun gelişmesine katkı sağlayacak projeler hazırlamak…

* Kurumsal,
Kurumların ihtiyaçlarına göre düzenlenen seminerlerle onların gelişmesine yardımcı olmak…

Gerek eğitimlerimiz, gerekse danışmanlık hizmetlerimiz, her bireyin ya da kurumun ihtiyacının belirlenmesi ile ihtiyaca özel olarak tasarlanmakta olup, eğitmen ve danışmanlarımızın her biri kendi alanlarında deneyimli ve derin bilgi birikimine sahip kişilerden oluşmaktadır.