YAŞAM ATÖLYESİ


En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı büyütüp yetiştirirken onları gereğinden fazla korumak, karşılaşabilecekleri tehlikeleri ve sorunları onlar adına halletmek sadece günü kurtarmak ve içgüdülerimizi rahatlatmak adına yapılan çalışmalardır.

Bir şey olur korkusuyla bulundukları sitenin dışına ya da sokağa çıkamayan, kendi başına alışveriş yapamayan, herhangi bir faturanın nasıl yatırılacağını bilmeyen, evine gelen misafire nasıl davranılacağı konusunda tecrübesi olmayan ve daha birçok noktada eksik olan bir nesli farkında olmadan yetiştiriyoruz.

Onlar adına hayatı kolaylaştırırken istemeden de olsa uzun vadede onlara zarar veriyoruz. Yıllar geçip de hayat tiyatrosunda rol alma sırası kendisine gelen ve hayatın gerçekleriyle yüzleşmek zorunda kalan çocuklarımız bu sorunlar karşısında oldukça zorlanmaktalar.

Yaşam Atölyemize 14–18 yaş arasındaki çocuklarımızı alıyoruz. Onları belirli kazanımların verildiği anlaşmalı kurumlarda belli sorumluluklar veriyoruz.

Burada kendilerine verilen sorumluluğu yerine getirme adına çalışan çocuklarımız, hayatın ailelerinin kendilerine sundukları kadar kolay olmadığını, bir yerlere gelmek için çalışmanın şart olduğu bilincine varıyorlar.

Sizleri de çocuklarınızı hayata hazırlamak istiyorsanız Yaşam Atölyemize bekliyoruz…